#DOŚWIADCZAJLEPSZEGO
#doświadczajlepszego
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

4 października, 2022

Kryształy – jak z nimi pracować?

Niedawno do naszego sklepu dodaliśmy kryształy. Bardzo chcieliśmy mieć je w swojej ofercie i w końcu się udało! 🙂

Na ten moment dostępnych jest 8 rodzajów kryształów (tygrysie oko, amazonit, ametyst (w dwóch kolorach), kwarc różowy, kryształ górski, lapis lazuri, cytryn), ale w niewielkiej ilości. Chcemy zobaczyć, jak się przyjmą. 

Stwierdziliśmy, że warto byłoby także powiedzieć Wam, do czego taki czysty kryształ możecie wykorzystać. Mamy nadzieje, że każdy z Was znajdzie dla swojego kryształu odpowiednie zastosowanie. 🙂

 

Kryształy – jak z nimi pracować

 

1. Medytacja z kryształami

Jedną z najpopularniejszych funkcji, jakie pełnią surowe kryształy, jest medytacja z nimi. Jeżeli medytujesz na leżąco, możesz położyć kryształ na odpowiedniej, wybranej przez siebie czakrze, ale najpopularniejsze jest medytowanie z kryształem w dłoni.

Medytacje mają za zadanie wyciszyć nas, uspokoić myśli, naładować się spokojem i pozytywną energią. Kryształy mocno w tym pomagają. Pomagają wyrównać energię ciała i wyciągnąć z medytacji, jeszcze więcej, niż gdybyśmy medytowali bez niego.

Medytacja z kryształem w dłoni polega na tym, że podczas medytacji skupiacie się na krysztale. Na dotyku, jego energii. Możecie pozwolić dać ponieść się myślom (może kryształ ma Wam coś do przekazania?), albo możecie go o coś poprosić. 

Warto medytować z kryształem regularnie, by zobaczyć, czy czujecie zmianę, gdy medytujecie z nim i bez niego. 🙂

 

2. Programowanie kryształów

Kiedy Twój kryształ do Ciebie przybędzie, najważniejsze jest oczyszczenie go a potem zaprogramowanie. Polega to na tym, że nadajecie mu określoną intencję. Dajecie mu sygnał, w czym ma Wam pomóc. Jak to zrobić? intuicyjnie, jak czujecie. Możecie usiąść z kryształem w dłoni i powiedzieć na głos, czego oczekujecie. Możecie to zrobić podczas medytacji, albo przyglądać mu się, dotykać go i w myślach wypowiedzieć intencję. 

Dobrze jest pracować z jednym kryształem, nad jedną rzeczą. Jeżeli chcecie zmienić swoją intencję, oczyście kryształ na nowo i zaprogramujcie go na nowo. 

 

3. Kryształy kolekcjonerskie

Niektórzy lubią po prostu kolekcjonować kryształy. Interesują się nimi, nie tylko z pobudek dotyczących ich właściwości i ich energii. Kryształy mogą być także elementem wystroju wnętrza. A zarazem niektóre, tak jak np. kryształy górskie są świetnymi odpromiennikami, więc chronią przed szkodliwym promieniowaniem np. komputera czy telewizora. Dodatkowo są po prostu piękne. 🙂

 

4. Praca z kryształami

Posiadasz już swój osobisty kryształ? Świetnie! Możesz rozpocząć Waszą relację.

W zależności od tego, na co zaprogramujesz swój kryształ, możesz nad tą daną rzeczą pracować. Może chcesz być bardziej pewny siebie? Brakuje Ci spokoju w życiu? Albo chcesz mieć więcej kreatywnych pomysłów? Decyzja należy do Ciebie. Dobrze jednak, żeby kryształ, który sobie dobierzesz, charakteryzował się dokładnie tymi właściwościami, których potrzebujesz.

Czy słyszałeś o pracy kryształów z czakrami? Pisaliśmy o tym w poprzednim wpisie. Znajdziesz tam wykaz kryształów, które odpowiadają konkretnym czakrom człowieka. Czakry to kręgi energii wirujące w naszym ciele. Kładąc kryształ na odpowiedniej czakrze, działasz na poziomie energii, poprawiając swój komfort codziennego funkcjonowania.

 

6. Kryształy w pracy

Niektóre kryształy idealnie nadają się do pracy np. na biurko, gdzie pracuje więcej osób. O takich kryształach opowiadaliśmy w tym wpisie. 

 

7. Kryształy jako osobiste amulety

Wiele osób swoje wybrane, ukochane kryształy traktuje jako osobiste amulety czy talizmany. Nie zawsze musimy programować dany kryształ, by czuć jego energię. Możemy traktować go jako swój kamień ochronny, który chroni nas np. przed negatywną energią z zewnątrz.

Taki kryształ można nosić w torebce, portfelu,  czy zabierać go na ważne spotkania. Warto jednak wtedy pamiętać o regularnym oczyszczaniu go, np. białą szałwią, szczególnie po trudnych, emocjonalnych wydarzeniach.

 

 

Który kryształ przemawia do Ciebie najbardziej? 🙂

@kamma_nature

cartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram