DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł 
#doświadczajlepszego
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

15 grudnia, 2021

Właściwości kamieni naturalnych

 

Kamienie szlachetne od zawsze cieszą się dużą popularnością w wyrobach jubilerskich. Pierścionki zaręczynowe z diamentami, czy kolczyki ze szmaragdami to tylko wierzchołek góry lodowej.  

A przecież obok kamieni szlachetnych, istnieją kamienie naturalne, które również wykorzystuje się w jubilerstwie i które tak samo pięknie się prezentują. Między innymi takie jak: jaspis, agat czy malachit. 

 

Dlaczego warto zainteresować się właśnie biżuterią zrobioną z kamieni naturalnych? Sprawdź. 

 

Właściwości kamieni naturalnych

Można byłoby odpowiedzieć prosto i na luzie: bo kamienie po prostu są piękne. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić, ale nie jest to jedyny powód. Otóż kamienie naturalne są dodatkowo trwałe i przede wszystkim wartościowe. Dlatego też chcemy je nosić ze sobą, na sobie czy po prostu mieć je w domu. Jednak czy to koniec?  

 

Przede wszystkim kamienie naturalne mają pewne właściwości terapeutyczne i magiczne, w które wierzono już od zarania dziejów. Do dzisiaj medycyna wschodu używa energii kamieni zarówno do leczenia, jak i do wspierania w podejmowaniu codziennych decyzji. 

I nie ma co się dziwić, bo  każdy kamień ma swoją energię i pewne promieniowane, dzięki czemu dobrze dobrany, może przynieść nam szczęście i pomyślność.

 

Jak dobrać kamień dla siebie, przeczytasz w tekście: Jak wybrać kamień dla siebie.

 

Kamienie naturalne

Każdy kamień ma nieco inne właściwości i zadania, jakie mu się przypisuje. Najpopularniejszą metodą szukania odpowiedniego kamienia dla siebie jest sprawdzenie, jakie ma zastosowanie.  

Na przykład awenturyn nazwany jest kamieniem możliwości. Wierzono, że potrafi zmienić życie swojego właściciela o 180 stopni. Ma działanie uspokajające, przez co polecany jest osobom nerwowym, albo osobom cierpiącym na depresję. Bardzo korzystnie działa na poprawę nastroju oraz wspiera utrzymanie harmonii w życiu. 

Agat natomiast jest jednym z najbardziej popularnych kamieni półszlachetnych,  a bywa, że jest niedoceniony.  Niesłusznie, gdyż jego właściwości są bardzo cenne. Przyda się osobom mało pewnym siebie, które mają problem z koncentracją. Pomaga w rozwoju, a zarazem pozwala osiągnąć życiową równowagę. Dodatkowo pełni jeszcze jedną ważną funkcję: przekształca złą energię w energię do działania. 

Natomiast kamień księżycowy polecany jest do medytacji, ponieważ pozwala zajrzeć w głąb siebie. Wspiera intuicję, dzięki czemu dużo łatwiej podejmuje się decyzję czy zawiera nowe znajomości. Sprzyja wzmacnianiu swojej wrażliwości i uspokaja. 

 

Jak więc widzicie mimo, że każdy z kamieni w jakiś sposób pomaga nam ogarnąć rzeczywistość, każdy z nich ma pewne swoje przypisane od lat właściwości i pole do działania, z którymi radzi sobie najlepiej. 

 

 

 

 

 

@kamma_nature

cartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram