DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł 
#doświadczajlepszego
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

29 marca, 2022

Mala buddyjska

W dzisiejszym tekście opowiemy Wam czym jest mala buddyjska, skąd się wywodzi oraz jak można z niej korzystać.


Mala buddyjska, zwana jest też czasem malą medytacyjną, sznurem modlitewnym, koralikami modlitewnymi, czy po prostu w skrócie malą. Słowo mala w sanskrycie oznacza naszyjnik, bądź wieniec. Mala najprawdopodniej wywodzi się z Indii z VIII wieku p.n.e., bowiem to właśnie tam wykorzystywana jest do praktyk duchowych. Najczęściej można ją spotkać w dłoniach, na szyjach, ewentualnie oplecione na nadgarstkach mnichów.

Nasze male buddyjskie wykonane są zawsze z odpowiednią intencją.

Czym charakteryzuje się mala buddyjska?

Przede wszystkim na każdą male składają się dwie rzeczy: sznurek i nawleczone na niego koraliki. To jest baza, na której tworzy się male. Do każdej z nich można dodać wiele innych elementów. Na przykład takich jak: głowa buddy, przekładki, muszle, czy inne symbole przynoszące ochronę, bądź szczęście. Mala medytacyjna często wykończona jest chwostem. Jednak w naszej ofercie znajdziecie także male wykończone zawieszką ze specjalnym, wybranym przez Was symbolem. 

na sukces

Innym charakterystycznym punktem mali jest stupa, czyli koralik, który znajduje się pod całym sznurem, ale nad chwostem (ewentualnie zawieszką).  To co ważne, każda mala powinna składać się ze 108 kamieni (nie wlicza się w to stupa). Ewentualnie możemy stworzyć małą malę buddyjską, z połowy tych kamieni, czyli 54. Obie znajdziecie na naszej stronie.

Jest wiele teorii dlaczego mala powinna składać się ze 108 kamieni. Niektóre zahaczają o numerologię, a inne o indyjskie tradycje.

Jak korzystać z mali buddyjskiej? 

Sznur modlitewny najczęściej wykorzystuje się do śpiewania mantr. Każdą śpiewaną mantrę odliczamy na koraliku, aż odliczymy wszystkie 108 kamieni. Jeżeli nie śpiewasz mantr, możesz używać mali choćby do medytacji. Niech po prostu towarzyszy Ci w samym tym akcie. Koraliki modlitewne służą często do rożnego rodzaju modlitw, wypowiadanych dźwięków czy świętych słów. Ich moc polega na tym, że łatwiej pozwalają się skoncentrować.

__________________

Jeżeli zastanawiasz się czy śpiewanie mantr jest dla Ciebie, koniecznie przesłuchaj odcinek podcastu, w którym opowiadam co mi daje śpiewanie mantr. 

___________________

Dodatkowo znaczenie ma także materiał z jakiego są wykonane. Mogą to być kamienie naturalne, kamienie szlachetne, czy drewno. Jeżeli wykorzystujemy w ich stworzeniu kamienie naturalne (tak jak robimy to my), mała od samego początku zyskuję dodatkową moc i znaczenie. Związane właśnie z właściwościami konkretnych kamieni.

mala buddyjska

Dobrym pomysłem jest też afirmowanie na mali. Jeżeli nie medytujesz, ale lubisz powtarzać sobie afirmacje, koniecznie odliczaj je na mali buddyjskiej.

Mała może też być po prostu Twoim amuletem, ochronnym talizmanem, albo po prostu biżuterią, którą nosisz. Nie zawsze musisz przypisywać jej określoną intencję. Jednak my osobiście polecamy to robić. Każda mala, która powstaje z naszych rąk, ma z góry nadaną intencję. O tej intencji często mówi jej nazwa. Często robimy male medytacyjne na zamówienie. I wtedy także bierzemy pod uwagę potrzebę, intencję klienta.

_________________________________________________________

Zobacz nasze male buddyjskie dostępne od ręki.


@kamma_nature

cartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram