DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł 
#doświadczajlepszego
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

31 stycznia, 2022

Kryształy na miłość

O właściwościach kryształów można pisać poematy. Historia zna wiele ludzkich opowieści, w których główną rolę grają kryształy. Pękają, gubią się, znajdują – a wszystko to w bardzo jednoznacznych sytuacjach, dając nam tym samym sygnały. W tym wszystkim nie ma przypadków. 

Od lat wierzono, że niektóre kamienie polecane są dla podróżników, inne dla osób chcących robić karierę, a jeszcze inne poświęcone są miłości. I o tych ostatnich chcielibyśmy Wam dzisiaj opowiedzieć. 

Kryształy miłości i ich wpływ na człowieka

Miłość to bardzo szerokie pojęcie, więc jak dobrać kryształ do tego, czego aktualnie potrzebujemy w miłości? Może chcemy poznać miłość, może chcemy zadbać o dobre relacje z rodziną, a może zależy nam na utrzymaniu związku w trudnym okresie? 

Na każdą z tych bolączek odpowiada inny kamień. Postaramy się część z nich Wam tutaj przedstawić. 

Turmalin – wierzono, że pomaga zachować miłość w trwających już związkach, dlatego polecany jest dla osób, które stażem związku mogą się pochwalić, ale i zarazem pomaga leczyć rany po trudnym rozstaniu.

Karneol – pomaga w miłosnym uniesieniu. Ożywia trwający już związek wprowadzając do niego nową energię i namiętność.

Akwamaryn – jest kamieniem uważanym od dawna za symbol nadziei i miłości. Uwalnia swojego właściciela od zazdrości, redukuje kłótliwość, podtrzymując tym samym miłość w związku. Innymi słowy pomaga ludziom żyć w harmonii, nawet gdy jak to mówią „trafiła kosa na kamień”. 🙂

Kamień księżycowy – wierzono, że przynosi szczęście w miłości szczególnie tej pierwszej. Zwiększa skłonność do marzycielstwa, wspomaga opiekuńczość i miłość względem innych. Wspiera w namiętności między ludźmi. 

Kamień słoneczny – kamień ten wzmocni Twój wewnętrzny blask. Pomaga uwierzyć w siebie i pracować nad poczuciem własnej wartości. Przyciąga szczęście i dobrych ludzi. Pomaga pokochać siebie i zobaczyć siebie w dobrym (słonecznym) świetle.  

Onyks – czyni wrażliwszym i wierzono już od dawna, że to idealny kamień dla wszystkich, którzy czują się samotni. Pomaga im znaleźć miłość.

Granat – mocne czerwone kamienie jak granat (albo też rubin) przyciągają miłość w trudnych czasach. Dodają tez pewności siebie, dzięki czemu łatwiej przychodzi nam zawieranie nowych znajomości. 

Agat – ułatwia przyciąganie do swojego życia pozytywnych osób, a to już pierwszy krok do budowania dobrych relacji i do miłości. Szczególnie jego odmiana „agat mszysty” wpływa na miłość rodzącą się z przyjaźni lub nawet koleżeństwa. 

Jadeit – od zawsze wierzono, że kamień ten przyciąga miłość oraz szeroko pojęte szczęście. Pomaga wyrażać swoje uczucia, ufać drugiemu człowiekowi i rozwijać wdzięczność. Zwany jest kryształem nowej miłości: czy to miłość pierwsza, czy miłość w wieku emerytalnym.

Jaspis – nazwany niegdyś matką wszystkich kamieni. Wzmacnia miłość do siebie, wspiera w przezwyciężaniu lęków i odpręża. Pomaga ugruntować się w świecie i wprowadza harmonię w relacjach. Pobudza namiętność w nowym związku. 

Bursztyn – ma moc przyciągania ludzi podobnych do nas, takich z którymi czujemy pokrewieństwo dusz i co więcej odpycha tych, z którymi mamy nie za wiele wspólnego. 

Ametyst – jego fioletowa odmiana polecana jest osobom, które mają problemy w związku. Pomaga uporać się z miłosnymi kłótniami, szczególnie gdy w grę wchodzą nałogi jednego z partnerów, bowiem ametyst pomaga też w walce z chorobą alkoholową. 

Azuryt – to kamień, który pomaga zajrzeć w głąb siebie z większą akceptacją i miłością. Jeżeli szukasz kamienia, który pomoże Ci zajrzeć w głąb siebie i pokochać siebie – azuryt jest Twoją odpowiedzią.

Różowy kwarc –  otwiera ludzkie serce na miłość. Przyciąga ją. Pozwala dostrzec piękno w otaczającym nas świecie, ale i w samym sobie. Jeżeli czujemy się samotni i chcemy przyciągnąć do siebie piękną, delikatną miłość – ten kamień może nas w tym wesprzeć. 

Naszą biżuterię podzieloną na kamienie naturalne znajdziesz w odpowiedniej kategorii.

Który kamień przydałby Wam się dzisiaj? 🙂

@kamma_nature

cartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram