DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł 
#doświadczajlepszego
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

15 marca, 2022

Kolory kamieni i ich symbolika

To, jakie kolory nas przyciągają ma ogromne znaczenie. Być może słyszeliście już o znaczeniu barw w życiu człowieka? To jakimi kolorami się otaczamy, może mieć wpływ na to jak się czujemy – dlatego warto umiejętnie dobierać kolory do siebie/do przestrzeni, w których pracujemy, żyjemy, po to właśnie, by czerpać z ich darów jak najwięcej.

Jeżeli intuicyjnie czujesz, że któreś kamienie są Ci bliższe, ze względu na swoją kolorystykę – ok. Taki wybór też ma znaczenie. 

Naszą biżuterię znajdziesz posegregowaną właśnie na konkretne kamienie naturalne.

Co symbolizują najpopularniejsze kolory kamieni? Sprawdźmy. 

Kolory kamieni i ich symbolika

Biały/bezbarwny

to barwa czystości i niewinności. Kolor ten pozwala zaczynać od nowa, rozwijać talenty, przełamywać złą passę, ale i pomaga w rozwoju duchowym. Od zawsze wierzono, że to kolor Aniołów, więc ułatwia kontakt z nimi oraz z innymi przewodnikami duchowymi. 

Białe kamienie to diament, kryształ górski, kamień księżycowy, niektóre odmiany howlitu, jadeitu, opalu.

Niebieski

to symbol wierności. Kojarzy nam się z niebem i z morzem. Wspiera życiowe zmiany takie jak: nowa praca, małżeństwo, przeprowadzki, podróże. Wpuszcza do życia nieco spokoju i harmonii. To kolor przy którym dobrze się wypoczywa. 

Kamienie o odcieniach niebieskich to: amazonit, akwamaryn, szafir, lapis-lazuri, turkus, chalcedon. 

Czerwony

kolor zmiany oraz siły, ale także głębokiej miłości. Polecany osobom, które chcą być bardziej zdeterminowane, asertywne, pewne siebie. Wzmacnia też namiętność, siłę i przejmowanie inicjatywy. Kamień w kolorze czerwonym dany w prezencie chroni ukochaną osobę. 

Kamienie o odcieniach czerwieni: granat, karneol, rubin, krwawnik, czerwony jaspis, koral.

Żółty

kolor słońca i życia. Pomaga logicznie myśleć, pobudza energię do działania, pomaga się skoncentrować, dlatego przydaje się w okresach wzmożonej nauki. Pobudza w swoim właścicielu większe pokłady optymizmu. 

Kamienie żółte: bursztyn, cytryn, żółty jaspis, topaz, kamień słoneczny.

Zielony

barwa natury. Symbolizuje wierność, poświęcenie, a także miłość. To także kolor, który przynosi szczęście w konkursach i różnego rodzaju zawodach. Pomaga się zrelaksować i wyciszyć. 

Zielone kamienie: awenturyn, szmaragd, turkus, turmalin, odmiany jaspisu, agatu oraz opalu, chryzolit, malachit.

Fiolet

kolor duchowości. Mówi się też, że to kolor kapłański. Pomaga zdobywać wiedzę i zrozumieć świat. Wpływa na naszą intuicję, wzmacniając ją,  a także pomaga zapamiętywać sny i wzmacniać moce parapsychologiczne.

Fioletowe kamienie to ametyst, purpuryt. 

Różowy

kolor szczęśliwych związków rodzinnych. Pomaga pojednać się, pogodzić i zachować dobrą przyjaźń. Symbolizuje łagodność, uprzejmość oraz nową miłość. 

Kamienie z odcieniami różu to: kwarc różowy, rodonit, opal różowy, howlit różowy, odmiany agatu.

Brązowy

symbol spokoju, ale i płodności. Wzmaga poczucie bezpieczeństwa oraz cierpliwość, ale i wspiera domowe finanse. To także kolor odpowiedzialny za wszystkie sprawy praktyczne. 

Brązowe kamienie: tygrysie oko, spinel, odmiany jaspisu, bawole oko.

Szary

kolor pomagający osiągać kompromisy w negocjacjach, odpowiada za zdolność do adaptacji w nowych warunkach, ale i neutralizuje negatywne energie wokół nas. 

Szare kamienie: labradoryt, larvikit, agat.

Który kolor przemawia do Ciebie najbardziej?

@kamma_nature

cartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram