Kryształy, a czakry

Kryształy, a czakry
17 September, 2020

Niektóre z kamieni naturalnych mają niesamowity wpływ  na poszczególne czakry człowieka. W dzisiejszym tekście powiemy Wam o tym najpopularniejszych.

Na wstępie jednak warto wyjaśnić, czym są czakry. Czakry to punkty (organy) energetyczne w ciele, które służą do pobierania, a także przeprowadzania energii energetycznej w ciele. 

Z czakrami można pracować, ale także wzmacniać je, np. poprzez stosowanie kamieni naturalnych. W zależności od tego, nad którymi czakrami chcecie pracować, wybieracie inny kamień.


Kryształy, a czakry

1. Czakra podstawy czyli muladhara –  kamienie, które ją wspierają to: onyks.

2. Czakra sakralna, czyli svadhisthana – kamienie, które ją wspierają to: kamień księżycowy, karneol, perły, granat.

3. Czakra splotu słonecznego, czyli manipura –  kamienie, które ją wspierają to: cytryn, bursztyn, złoto.

4. Czakra serca, czyli anahata – kamienie, które ją wspierają to:  kwarc różowy, akwamaryn, granat, szmaragd, jadeit, malachit.

5. Czakra gardła, czyli vishuddha – kamienie, które ją wspierają to: ametyst, turkus, szafir.

6. Czakra tzw. trzecie oko, czyli ajna – kamienie, które ją wspierają to: sodalit, lapis-lazuru, jadeit, tanzanit

7. Czakra korony, czyli sahaswrara – kamienie, które ją wspierają to:  kryształ górski, diament.


Jak pracować z daną czakrą kamieniami?


Zachęcamy do medytowania na leżąco. Zadbaj o przyjemną atmosferę w pomieszczeniu, w którym będziesz medytować. Zapal świeczki/kadzidło/ulubiony olejek eteryczny, włącz relaksującą muzykę, albo zadbaj o ciszę. Zgaś światło, albo zapal tylko drobne lampki.

Połóż się w wygodnej pozycji na plecach. Oczyszczone kamienie (jak oczyścić kamienie, pisaliśmy tutaj), połóż na ciele, w miejscach gdzie są przypisane do nich czakry. 

W ten sposób odpoczywaj i relaksuj się minimum 15 minut. Możesz wyobrażać sobie jak energia z kamienia przepływa do Twojej czakry.Dodaj Komentarz