Kamienie, które przyciągają miłość

Kamienie, które przyciągają miłość
19 August, 2020

Od zawsze wierzono, że kamienie przyciagają do nas niektóre dobra. Jesteście ciekawi, które kamienie, według dawnych wierzeń, polecane były by przyciągnąć miłość?


Sprawdźcie.


Kamienie, które przyciągają miłość


Bursztyn – od zawsze wierzono, że bursztyn noszony przy sobie chroni przed złymi duchami. Zwiększa optymizm, zaufanie do świata i rozwija altruizm. Wydłuża także sprawność umysłową, bo wspomaga proces zapamiętywania. Przyciąga blićniacze dusze, w tym miłość.


Kwarc różowy – to kamień pomagający dostrzec piękno w otaczającym świecie. Pobudza czułość i zaufanie. Zwiększa radość z życia i otwiera serce na nową miłość. Przyciąga dobre wydarzenia. Dodatkowo kwarc różowy polecany jest po zerwaniu, by szybciej ukoić swój ból.


Jadeit – od zawsze wierzono, że kamień ten przyciąga miłość oraz szeroko pojęte szczęście. Pomaga wyrażać swoje uczucia i rozwijać wdzięczność. Dodatkowo wierzono, że otwiera właściciela na wiedzę pochodzącą z poprzednich jego wcieleń. Jadeit zielony polecany jest dla osób starszych szukających miłości.


Akwamaryn – jest kamieniem uważanym od dawna za symbol zdrowia, nadziei i miłości. Uwalnia swojego właściciela od zazdrości, podtrzymuje miłość w związku pomagając parze utrzymać relację w harmonii. Redukuje spięcia.


Ametyst – wierzono, że kamień ten zwiększa możliwość rozwoju zdolności paranormalnych oraz pomaga poradzić sobie w chorobie alkoholowej. Dlatego polecany jest, gdy w związku pojawia się problem z alkoholem. Usuwa przeszkody na drodze do miłości i szczęsliwej relacji.


Karneol – mówi się, że kamień ten chroni przed „złym okiem”. Zwiększa potencjał i twórczość swojego właściciela. Aktywizuje do działania i poprawia koncentrację. W miłości ponudza namiętność w dłuższych związkach.


Agat  – zwany kamieniem równowagi, bo przywraca ją we wszystkich aspektach życia. Dodaje siły i pewności siebie. Pomaga spotykać na swojej drodze pozytywne osoby.Wspiera miłość wyrastającą z przyjaźni czy z koleżeństwa.


Granat – kamień przynoszący szczęście w negocjacjach i pomagający odnosić sukcesy. Dodaje pewności siebie oraz łagodzi smutek i lęk. Przyciąga też miłość i pobudza namiętność.


Kamień księżycowy – wierzono, że przynosi szczęście w miłości. Zwiększa skłonność do marzycielstwa, wspomaga opiekuńczość i miłość względem innych. Chroni przed fałszywymi osobami. 


Turmalin – wierzono, że pomaga zachować miłość w trwających już związkach, ale i zarazem pomaga leczyć rany po trudnym rozstaniu. Łagodzi zazdrość, zwiększa optymizm i poprawia pamięć.


Który kamień przemawia do Was najbardziej?:)


Dodaj Komentarz