Kamienie naturalne dla podróżników

Kamienie naturalne dla podróżników
5 August, 2020

Kamienie, które staną się naszymi towarzyszami, możemy wybierać na różne sposoby. Jeżeli uwielbiacie podróżować, często jesteście w trasie, warto rozejrzeć się za kamieniami, które wesprą Was w bezpiecznej, szczęśliwej podróży.


Zapraszamy na przegląd kamieni, które polecane są dla podróżników:


Tygrysie oko – to chyba jeden z najbardziej popularnych kamieni polecany podróżnikom. Wspiera w bezpiecznej podróży przed ludźmi, którzy mogliby być dla nas niebezpieczni. Dodatkowo wierzono, że chroni nasze pieniądze przed kradzieżą, ale także je przyciąga.


Awenturyn – to dobry kamień na dłuższe, ale i krótsze wyjazdy. WIerzono, że wspiera bezpieczne podróżowania, a także to idelany kamień dla roztrzepanych i zapominalskich, bo wspiera w niezgubieniu dokumentów czy bagaży. 


Kamień księżycowy – polecany szczególnie tym, którzy podróżują na statku. Polecany jest też dla tych, którzy dużo podróżują nocami np. samochodem/samolotem. Chroni przed nieszczęściami na trasie.


Akwamaryn – podobnie jak awenturyn polecany przy morskich podróżach, loty samolotem (które w jakiejś części odbywają się nad wodami), ale i jest to kamień ochronny na dłuższe (kilkudniowe) podróże do celu.


Jadeit (zielony) – idealny kamień dla podróżujących samotnie bądź z dziećmi czy ze zwierzakami. Chroni przed chorobami w trkacie podróżowania.


Jaspis – kolejny kamień, którego niebieska odmiana chroni wszystkich podróżujących na wodzie.


Sodalit – to kamień dla tych, którzy boją się latać samolotem. Warto mieć go ze sobą w samolocie. Polecany także wszystkim, którzy zmagają się z chorom lokomocyjną. 


Turkus – to kamień chroniący nas przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami, jakie mogą na nas spłynąć podczas podróży. 


Kwarc dymny – polecany dla tych, którzy podróżują z nieznanym kierowcom. Dodatkowo wierzono, że chronił przed kradzieżą.


Onyks – wspiera w nocnych podróżach. Dje poczcie bezpieczeństwa w nieznanych regionach. 


Macie któryś z tych kamieni? :)Dodaj Komentarz