„Kryształowy” dziennik – notuj wpływ kamieni na Ciebie

„Kryształowy” dziennik – notuj wpływ kamieni na Ciebie
1 April, 2020


Jeżeli posiadasz już swoje pierwsze kryształy, najwyższy czas rozpocząć z nimi pracę. 


Twoje kamienie w tym momencie to trochę jak Twoi przyjaciele. Będą cały czas obok Ciebie (czy to stojąc w odpowiednim miejscu w domu, czy będąc noszone w postaci biżuterii) i będą chłonąć energię, ale i wspierać Cię. 


Warto od tego czasu prowadzić dziennik, w którym będziesz notować wszystkie swoje przemyślenia dotyczące wpływu na Ciebie, kamieni, które posiadasz. 


Dlaczego to może okazać się przydatne i jak zacząć? Postaramy się podrzucić dzisiaj kilka wskazówek. „Kryształowy” dziennik – dlaczego warto?


Przede wszystkim prowadzenie takiego dziennika może okazać się przydatne osobom, które mają kilka (albo więcej) swoich kamieni i zarazem dopiero zaczynają swoją przygodę z ich energią. 


Każdy kamień ma swoje określone właściwości, o czym pisaliśmy tutaj, ale warto wiedzieć, w czym nasz kamień radzi sobie najlepiej już w kontakcie z nami i naszą energią. 


Do tego przydatne jest notowanie naszych dotychczasowych doświadczeń z konkretnym kamieniem.


Wszystko, co zapiszesz stanie się Twoim prywatnym, szytym na miarę poradnikiem: jak postępować ze swoimi kamieniami i z którymi, nad czym pracować.


By taki poradnik stworzyć, musisz zapoznać się dobrze z kamieniami, które masz i też eksperymentować. Sprawdzać, co działa, a co nie do końca. 


Tylko wtedy masz szansę czerpać ze swoim kryształów największą moc. "Kryształowy” dziennik – notuj wpływ kamieni na Ciebie


Jak zacząć prowadzić taki roboczo nazwany przez nas „kryształowy” dziennik? Postaramy się coś doradzić. Spisz wszystkie swoje kamienie


Zacznij od spisania wszystkich kamieni, jakie aktualnie posiadasz. Uporządkuj je według własnej intuicji. Jeżeli pamiętasz, od kiedy z Tobą są, zapisz to.


Obok każdego kamienia będziesz potrzebować trochę miejsca, by zapisywać swoje obserwacje. Możesz prowadzić swoje obserwacje po kolei z każdym kamieniem osobno albo w tym samym czasie eksperymentować z różnymi kamieniami – decyzja należy do Ciebie. Pamiętaj, że pracując z kamieniami, pracujesz na poziomie energii. 


Słuchaj więc swojej intuicji, także podczas prowadzenia takiego dziennika. Zapisuj czas oczyszczania i ładowania kamieni


Zapisywanie czasu oczyszczania i ładowania swoich kamieni jest szczególnie przydatne, gdy tych kamieni masz dużo i nie chcesz się pogubić. 


Nie zawsze oczyszczamy wszystkie kamienie w tym samym czasie, a warto wiedzieć, kiedy to robiliśmy ostatni raz, żeby regularnie je oczyszczać i ładować.


To pozwoli nam też lepiej poznać nasze kamienie, bo da nam informację, które według nas kamienie potrzebują częstszego, a które rzadszego oczyszczania i ładowania energetycznego. Zapisuj, co zmieniło się po naładowaniu kamienia odpowiednią intencją


Kiedy już naładujesz swój kamień określoną intencją, czy pozytywnymi myślami, to dobry moment, by obserwować, jak po danym naładowaniu kamień wpływa na Ciebie i Twoje życie.


Warto próbować z kamieniem różnych intencji (oczywiście w ramach właściwości, jakie dany kamień posiada) i sprawdzać, które najsilniej pobudzają kamień, który później rezonuje z nami. 


Dzięki takim zapiskom jesteśmy w stanie określić, który nasz kamień, w czym wspiera nas najmocniej. Zapisuj swoje odczucia po medytacji czy modlitwie z danym kamieniem w ręku


Notuj, jak dany kamień wpłynął na Ciebie. Jakie miałeś samopoczucie przed medytacją, a jakie masz po. Co poczułeś? Jakie masz obserwacje?


Notuj wszystko, co uważasz za istotne. Rób kryształom zdjęcia


Jeżeli masz ochotę, możesz swój dziennik urozmaicić zdjęciami swoich kryształów. To dobra metoda dla wzrokowców, którzy też w ten sposób potrafią wyczuwać energię kryształu i mają poczucie, że wtedy silniej z nim rezonują. Pamiętaj, że praca z kryształami jest bardzo intuicyjna. To nasze rady, ale tak naprawdę działaj, tak jak czujesz, a wtedy będzie dobrze. :)


Dodaj Komentarz