Jak oczyszczać kamienie?

Jak oczyszczać kamienie?
18 March, 2020Jeżeli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami swoich kamieni (niezależnie czy są to kamienie użyte w biżuterii czy luźne okazy), powinniśmy je oczyszczać. 


Dlaczego oczyszczanie kamieni jest tak istotne i jak to robić? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na Wasze pytania. Dlaczego oczyszczanie kamieni jest istotne?


Kamienie to nasze amulety. Talizmany, w których moc i przynoszenie szczęścia wierzymy. Aby nie straciły swoje wspierającej i ochronnej mocy, powinny co jakiś czas być oczyszczane ze złej, negatywnej energii i niskich wibracji. 


Jeżeli nie będziemy oczyszczać swoich kamieni regularnie, nie będą mogły nam służyć i ich działanie ochronne zostaje zaburzone. Aby służyły nam latami i spełniały swoje działanie, musimy je oczyszczać. 


Kiedy najlepiej to robić? Po ciężkich, stresujących wydarzeniach, gdy masz poczucie, że wiele negatywnych myśli Cię przytłoczyło. Po spotkaniach z ludźmi, od których emanowała negatywna energia. Przed każdą chęcią naładowania kamieni wdzięcznością, pozytywną energią czy dobrymi myślami (różne ćwiczenia z kamieniami wrzucamy raz w tygodniu na Instagramie, zajrzyj i zainspiruj się!). 


Jak oczyszczać kamienie?


Istnieje kilka metod na oczyszczanie kamieni z niskich wibracji i negatywnej energii. Przybliżymy Wam je wszystkie, ale zaczniemy od tego, który my sami lubimy najbardziej. 1. Oczyszczanie kamieni białą szałwią


Kadziła to jeden z najpopularniejszych sposobów na oczyszczanie kamieni. Najlepsza do tego jest biała szałwia, która ma właściwości usuwania negatywnej energii i niskich wibracji. 

Zapal kadzidło zgodnie z opisem na opakowaniu i zbliż się z dymem do swoich kamieni. 


Pozwól, by dym usunął z nich wszystko co złe. 2. Oczyszczanie kamieni wodą


Woda to cudowny żywioł, który oczyszcza i odżywia naszą skórę. Kto po chłodnym prysznicu nie czuje się napełniony nową energią? Zimna woda ma taki sam wpływ na kamienie. 


Poleca się płukać kamienie w wodospadzie, czy zimnym strumieniu. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, nic nie szkodzi. Zimna bieżąca woda z kranu również się nada. Odkręć kran i opłucz swoje kamienie w dłoniach. 


Możesz też pozwolić im namoczyć się np. w miseczce z wodą, chociaż my osobiście preferujemy wodę prosto z kranu, która nieco przypomina płukanie wodospadem. 


Nie używaj żadnych detergentów, nawet mydła. Daj kamieniom wyschnąć samoistnie. Możesz położyć je na lnianej tkaninie. Oczyszczanie kamieni słońcem


Wykorzystanie promieni słonecznych to kolejny energetyczny sposób na oczyszczenie i doładowanie kamieni dobrymi wibracjami. 


Połóż swoje kamienie na zewnątrz (jeżeli nie masz takiej możliwości, może być parapet w domu), tak by dosięgały je delikatne promienie słońca. 

Warto ten sposób połączyć z oczyszczaniem wodą. Wtedy najpierw woda, potem dajemy kamieniom wyschnąć na słońcu. Oczyszczanie kamieni księżycem


To jeden z piękniejszych sposobów na oczyszczanie kamieni, niestety niedostępny codziennie i nie zawsze wtedy, gdy akurat potrzebujemy. Dlaczego? Ponieważ oczyszczanie powinno wykonywać się w czasie pełni księżyca.


Jeżeli jednak nie potrzebujesz oczyszczać kamienia przed medytacją, czy innymi praktykami (bo ich nie wykonujesz), ale chcesz zachować regularność w jego oczyszczaniu – pełnia księżyca to będzie najlepszy moment. 


Oczyść kamień wodą, a następnie połóż go w takim miejscu, by mógł oczyścić się światłem pełni księżyca. Pamiętajcie o oczyszczaniu swoich kamieni regularnie, by cieszyć się ich właściwościami przez wiele lat. :)


 Twój kamień jest już oczyszczony? Teraz pora, żeby go naładować. Chcesz się dowiedzieć jak? Zapraszamy na wpis: jak ładować swoje kamienie. Dodaj Komentarz