Jak wybrać kamień dla siebie?

Jak wybrać kamień dla siebie?
3 January, 2020Od niedawna zainteresowałeś się kamieniami naturalnymi? Podoba Ci się ich struktura? A może słyszałeś o ich właściwościach i poczułeś się zaintrygowany? Pragniesz dobrać kamień do swojego znaku zodiaku, albo szukasz oryginalnego prezentu dla kogoś bliskiego?


Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK. W dzisiejszym wpisie podpowiemy jak wybrać dla siebie (ale te same zasady działają przy wyborze kamieni dla bliskich osób) odpowiedni kamień/minerał.
Jak wybrać kamień dla siebie?


Załóżmy, że niedawno zacząłeś interesować się kamieniami naturalnymi i szukasz czegoś dla siebie. Możesz rozpocząć swoje poszukiwania na różne sposoby. Kamień wspierający konkretny znak zodiaku


To jeden z trzech polecanych przez nas sposobów poszukiwania kamienia dla siebie. 


Szukaj kamienia, który rezonuje z Twoim znakiem zodiaku. Jak to sprawdzić? Polecamy udać się do biblioteki czy księgarni, w poszukiwaniu książek w tym temacie. Oczywiście możecie też skorzystać z Internetu i tam poszukać informacji na temat kamieni przypisanych do konkretnych znaków zodiaku. 


Zazwyczaj każdy znak zodiaku ma jeden czy dwa kamienie, które są najbliższe, ale inne też całkiem dobrze z nim współpracują. 


W moc kamieni przypisanych do znaku zodiaku wierzono już od dawna. Poszukaj kamienia dla Twojego znaku zodiaku i sprawdź czy czujesz jego wsparcie.

Właściwości kamienia


To drugi, dobry sposób na dobranie kamienia do siebie. Zastanów się, czego w życiu Ci brakuje? Czujesz się nieśmiały i trudno zawierać Ci relacje? Masz wrażenie, że zewsząd otacza CIę zła energia? Nie możesz pogodzić się z przeszłością? Masz problem, żeby ruszyć z miejsca i się rozwijać? A może nie możesz znaleźć miłości? 


Zajrzyj w głąb siebie i sprawdź co najbardziej Ci doskwiera, a potem szukaj kamienia, którego właściwości mogą Ci pomóc. 

Poprzez dotyk/energię/intuicję


To trzeci, nasz ulubiony sposób na poszukiwanie kamienia dla siebie. Czasem jest tak, że od razu z jakimś kamieniem wymieniamy energię. 


Poprzez dotyk, albo intuicję gdzieś wewnętrznie czujemy przyciąganie do danego kamienia. Warto posłuchać tego wewnętrznego głosu i swojej intuicji. To przyciąganie może być naszym najlepszym doradcom co do kamienia, którego aktualnie potrzebujemy najbardziej. 
Kolor kamienia


Najmniej w tym wyborze duchowości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dobrać  do siebie kamień, który po prostu kolorystycznie czy swoim kształtem najbardziej nam odpowiada. A kto wie, może właśnie taki prosty wybór gdzieś na poziomie nieuświadomionym połączy nas z kamieniem, który nas wesprze.


Który sposób wyboru kamienia dla siebie, przemawia do Was najbardziej?


Dodaj Komentarz