Kamienie naturalne, a ich właściwości

Kamienie naturalne, a ich właściwości
3 January, 2020Kamienie szlachetne od zawsze cieszą się dużą popularnością w wyrobach jubilerskich. Pierścionki zaręczynowe z diamentami, czy kolczyki ze szmaragdami to tylko wierzchołek góry lodowej. 


A przecież obok kamieni szlachetnych, istnieją kamienie półszlachetne, które również wykorzystuje się w jubilerstwie i które tak samo pięknie się prezentują, takie jak jaspis, agat czy malachit. 


Dlaczego warto zainteresować się właśnie biżuterią zrobioną z kamieni naturalnych? Sprawdźmy. 
Kamienie naturalne, a ich właściwości


Można byłoby odpowiedzieć prosto i na luzie: bo są po prostu piękne. Owszem, to prawda, ale nie jest to jedyny powód. Otóż kamienie naturalne są jeszcze trwałe i przede wszystkim wartościowe. Dlatego też chcemy je nosić ze sobą, na sobie czy po prostu mieć je w domu. Jednak czy to koniec? Dalej nie. 


Przede wszystkim kamienie te mają pewne właściwości terapeutyczne, w które wierzono już od zarania dziejów. Do dzisiaj medycyna wschodu używa energii kamieni zarówno do leczenia, jak i do wspierania w podejmowaniu codziennych decyzji. 

I nie ma co się dziwić, bo wielu wierzy, że każdy kamień ma swoją energię i pewne promieniowane, dzięki czemu dobrze dobrany, może przynieść nam szczęście i pomyślność.


Jak dobrać kamień dla siebie, przeczytasz tutaj. 

Kamienie naturalne, a ich właściwości


Każdy kamień ma nieco inne właściwości i zadania. Szukanie kamienia po tym, jakie ma zastosowanie: to jedna z najpopularniejszych możliwości szukania odpowiedniego kamienia dla siebie. 


Na przykład awenturyn nazwany jest potocznie kamieniem możliwości.Wierzono, że potrafi zmienić życie swojego właściciela o 180 stopni. Ma działanie uspokajające, przez co polecany jest osobom nerwowym, albo osobom cierpiącym na depresję. Bardzo korzystnie działa na poprawę nastroju oraz wspiera utrzymanie harmonii w życiu. 


Agat natomiast jako jeden z najbardziej popularnych kamieni półszlachetnych, przez co może bywać niedoceniony. Niesłusznie! Gdyż jego właściwości są bardzo cenne. Przyda się osobom mało pewnym siebie, które mają problem z koncentracją. Pomaga w rozwoju, a zarazem pozwala osiągnąć życiową równowagę. Dodatkowo pełni jeszcze jedną ważną funkcję: przekształca złą energię w energię do działania. 


Natomiast kamień księżycowy polecany jest do medytacji, ponieważ pozwala zajrzeć w głąb siebie. Wspiera intuicję, dzięki czemu dużo łatwiej podejmować dezycję czy zawierać nowe znajomości. Sprzyja wzmacnianiu swojej wrażliwości i uspokaja. 


Jak więc widzicie mimo, że każdy z kamieni w jakiś sposób pomaga nam ogarnąć rzeczywistość, każdy z nich ma pewne swoje przypisane od lat właściwości i pole do działania, z którymi radzi sobie najlepiej. 


Czy nadal uważasz, że nie warto spróbować?
Dodaj Komentarz